19 жовт. 2011 р.

Урок 9. Злічувані і незлічувані іменники

- Скільки іноземних мов ти знаєш мов?
- Три. Російську, англійську і французьку.
- Тоді скажи щось англійською.
- Гутен морген.

- Але це ж німецька!
- Класно! Значить я знаю чотири мови!
Цікавим є те, що на англійську цей анекдот не перекладається. Адже там "мова" належить до незлічуваних іменників. Поділ на злічувані і незлічувані іменники в граматиці англійської мови майже такий самий, як і у нас. Проте, як Ви зрозуміли, деякі випадки все ж таки відрізняються. Особливу увагу слід звернути на абстрактні іменники.

Злічувані іменники
Незлічувані іменники
1. Люди, тварини, рослини: friend, cat, rose
1. Речовини і матеріали: cotton, sand
2. Предмети, що мають форму:  ball, house
2. Рідини і гази: water, air
3. Міри та грошові одиниці: hour, hryvnia
3. Мови: French
4. Соціальні групи: family, party
4. Абстрактні поняття: love, happiness, peace
5. Деталі й частини: element, drop
5. Такі іменники: advice, cash, information, money, luck, luggage, news, soap, work.
6. Абстрактні поняття, що сприймаються як ціле: opinion, answer


Якщо Ви кілька разів перечитаєте цю табличку, а потім виконаєте вправу на повторення з наступної таблички, сподіваюсь, що з поділом іменників у англійській мові на злічувані і незлічувані у Вас проблем не буде.

Перевіримо, що Ви запам'ятали?

Завдання: Скопіюйте цу вправу у Word. Розмістіть подані слова в таблицю, не порушуючи їхнього порядку і  розподляючи злічувані та незлічувані іменники. Перетягніть перші букви у колонку збоку прочитайте ключ.

Work, group, opinion, oak, oil, dog, respect, kirigami, litre, advice, news, unit, cube, kitten, item, dioxide, luggage, energy, noun, information, yacht, opportunity, soap, union, Ukrainian, rock, electricity, room.


Злічувані іменники
Незлічувані іменники
Kirigami - the art, originally Japanese, of folding and cutting paper into decorative shapes

3 коментарі:

 1. Хто тут такий розумний, що відніс "мову" до незлічуваних іменників? Йолопи.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Доброго дня, шановний читачу! Бачу, англійська Вам вже в печінках сидить, проте рада, що Ви не побоялися висловити своє запитання.
   Почнемо з того, що такі слова, як English, German, Ukrainian нам здаються прикметниками, проте відкривши словник http://www.lingvo.ua/ru/Translate/en-uk/English , побачимо, що таке слово може бути і іменником, що позначає поняття "мова".
   Вас цікавить, навіщо відносити "мову" до незлічуваних іменників. Пояснюю: розподіл іменників при вивченні англійської здійсюється значною мірою для того, щоб знати, який артикль вжити або не вжити перед іменником. Тому ми можемо сказати "Do you speak English?" або "Do you speak the English language?", що буде мати однаковий переклад "Чи розмовляєте Ви англійською мовою?", але ми ніколи не скажемо "an English", якщо матимемо на увазі власне англійську мову, а не якогось англійця.
   P. S. Будь ласка, висловлюйтесь у більш ввічливий спосіб.

   Видалити